Zapraszamy na rękodzielnicze warsztaty tworzenia biżuterii z miedzi. Miedź to metal, który jest bardzo plastyczny. Dzięki temu nie stawia żadnych ograniczeń pod względem formy i kształtu, co więcej, lubi nietuzinkowe zestawienia i eksperymenty. Dzięki temu każda ozdoba z miedzi jest jedyna w swoim rodzaju. Jedną z technik wykonywania biżuterii miedzianej jest wire wrapping – dosłowne tłumaczenie: owijanie drutem.

Program warsztatów tworzenia biżuterii z miedzi:

Blok teoretyczny – omówienie podstawowych informacji na temat historii techniki wire wrapping. Materiały i narzędzia używane w technice wire wrapping.

Ćwiczenia praktyczne – prezentacja trzech rodzajów splotów wykorzystywanych w technice wire wrapping i ćwiczenia praktyczne polegające na wykonaniu każdego z rodzaju splotu samodzielnie.

Samodzielne wykonanie projektu – omówienie etapów wykonania pracy i samodzielne wykonanie projektu będącego tematem warsztatów. Każdy uczestnik wykona projekt który następnie będzie patynowany i polerowany aby wydobyć piękno detali oraz błysk metalu.

Szczegóły na stronie : https://dolinagielczwi.org/warsztaty-tworzenia-bizuterii-z-miedzi/


Data publikacji: 2024-01-25, 14:48